Cultuur & Media
NOS

Progressieven én conservatieven niet te spreken over nieuwe remake Sneeuwwitje

foto: ANPfoto: ANP
  1. Nieuwschevron right
  2. Progressieven én conservatieven niet te spreken over nieuwe remake Sneeuwwitje

Er is discussie over de nieuwe Sneeuwwitje-film van Disney. De verfilming is geanimeerd, maar met acteurs en is onderdeel geworden van een cultuuroorlog. Is de nieuwe remake te progressief? En waarom vinden progressieven de film op sommige vlakken te conservatief? Mediawetenschapper aan de Universiteit Utrecht Dan Hassler-Forest vertelt meer in NOS Met het Oog op Morgen.

Video niet beschikbaar

Terwijl de film nog niet uit is en niemand de film nog heeft gezien, is er al veel ophef over de remake van Sneeuwwitje. Zowel 'hyperconservatieve Amerikanen' vallen hier bijvoorbeeld over, maar ook progressieven zijn het niet eens met hoe de film in elkaar zit, vertelt Hassler-Forest.

Disney kiest voor progressie

De hoofdrol in de film wordt gespeeld door Rachel Zegler, zij heeft een aantal jaar geleden aangegeven dat er wel een aantal dingen anders zouden moeten in de nieuwe film. Zo zou de prins Sneeuwwitje aan het einde van de film niet wakker moeten kussen uit de dood - dat is grensoverschrijdend gedrag - en ook vroeg de actrice zich af of Sneeuwwitje nog een prins nodig heeft.

Hassler-Forest vertelt dat de commotie die is ontstaan, gezien kan worden als een verlengstuk van de politieke strijd die woedt op het wereldtoneel. "De Trump-beweging wil graag terug naar hoe het was, en terug naar het conservatieve Disney." Disney gaat hier niet in mee, voornamelijk vanwege economische overwegingen. Zo zijn mensen die naar Disneyland gaan bijvoorbeeld vaak theoretisch opgeleid en progressief.

Populaire cultuur wordt politiek

Ook progressieven maken zich boos over de film. Zo is een van de actrices erg pro-Israël, volgens sommige progressieven, en zijn de zeven dwergen uit de film niet inclusief genoeg. Wat ook lastig is, is dat de actrices die Sneeuwwitje (Rachel Zegler) en de stiefmoeder (Gal Gadot) spelen lijnrecht tegenover elkaar in hun meningen over Israël en de Palestijnen.

"Je ziet dat de populaire cultuur onderdeel is geworden van politieke discussies die de maatschappij domineren", zegt Hassler-Forest.

Download de NPO Radio 1-app

Met onze app mis je niks. Of het nou gaat om nieuws uit binnen- en buitenland, sport, tech of cultuur; met de NPO Radio 1-app ben je altijd op de hoogte. Download 'm hier voor iOS en hier voor Android.

Ster advertentie
Ster advertentie