Achtergrond
KRO-NCRV

Verliest legale Nederlandse hasj het qua smaak van illegale Marokkaanse hasj?

foto: ANP
  1. Nieuwschevron right
  2. Verliest legale Nederlandse hasj het qua smaak van illegale Marokkaanse hasj?

Vanaf april mag er in tien Nederlandse gemeenten alleen nog maar legale gereguleerde hasj in coffeeshops worden verkocht. Coffeeshophouders maken zich zorgen over deze legale hasj die gekweekt is in Nederland, want die is nog lang niet zo goed als de illegale Marokkaanse versie. "Het verschil is enorm, niet te vergelijken", zegt de Tilburgse coffeeshophouder Alex Meijer bij Spraakmakers.

Video niet beschikbaar

"Alsof je op een zomerse dag door de bergen loopt", daar moet verslaggever Anne van der Veen aan denken als ze ruikt aan de Marokkaanse hasj. Terwijl ze bij de Nederlandse versie weinig opmerkt behalve die typische scherpe hasjlucht.

Project uitstellen

Meijer denkt dat de kwaliteit van het Nederlandse product wel beter kan worden, maar niet in zo'n kort tijdsbestek. Daarom hebben veel coffeeshophouders, onder wie ook Meijer, een brief ondertekend om op te roepen om het project uit te stellen. Hij is namelijk bang dat mensen hun hasj illegaal gaan bestellen. "Het lijkt in de verste verte nog niet op wat ze gewend zijn en dat is direct bij mij achter in de straat straks nog wel te krijgen."

'Wijn drink je ook voor de smaak'

Je zou kunnen denken: wat maakt de geur en smaak uit als je doel alleen maar is om stoned te worden? Maar de Tilburgse coffeeshophouder vergelijkt het met de ervaring van wijn. "Dat drink je ook niet alleen maar om zat te worden, dan wil je ook genieten van de smaak."

Abonneer je op onze wekelijkse nieuwsbrief!

Elke zaterdag het beste van NPO Radio 1 in jouw mailbox.

Meld je hier aan

Ster advertentie
Ster advertentie