Cultuur & Media
NOS

Annabel Pieren en Ahmed Rady maken maatschappelijke impact en kans op een Best Social Award

foto: Annabel Pieren en Ahmed Radyfoto: Annabel Pieren en Ahmed Rady
  1. Nieuwschevron right
  2. Annabel Pieren en Ahmed Rady maken maatschappelijke impact en kans op een Best Social Award

Morgen worden The Best Social Awards uitgereikt. Niet alleen grote campagnes of influencers met de meeste volgers worden beloond, maar ook de impact die ze maken. Wie zette mensen aan tot nadenken en wie bracht maatschappelijke kwesties onder de aandacht? In de categorie Impact zijn Annabel Pieren en Ahmed Rady genomineerd.

Annabel Pieren en Ahmed Rady maken maatschappelijke impact en kans op een Best Social Award

Video niet beschikbaar

Ahmed Rady, kapper van beroep, knipt mensen die op straat leven. "Ik heb nu alles, dus ben in de positie om anderen te helpen", zegt Rady. Naast het knippen van daklozen helpt hij ook op andere manieren. "Vorige week was ik in Egypte, daar heb ik ook zoiets gedaan. En eten gemaakt en uitgedeeld aan arme mensen, geholpen met boodschappen, gewoon omdat ik het leuk vind."

Praten

Volgens Rady gaat het bij het knippen van daklozen niet alleen om het kapsel. "Wat ik heb gemerkt, is dat deze mensen iemand nodig hebben die ze vertrouwt. Iemand om mee te praten om zich goed te voelen." Van sommige knipbeurten plaatst hij filmpjes op sociale media. "Sommigen willen wel op camera, anderen niet. Ik respecteer hun keuze."

Vriendelijkheid

Annabel Pieren is ook genomineerd voor haar inzet om vriendelijkheid te verspreiden. Ze richtte de community The Happy Squad op, waar ze kleine challenges deelt om anderen aan te moedigen vrijwilligerswerk te doen. Met behulp van social media verzamelt ze bijvoorbeeld kerstkaarten voor daklozen of puzzels voor mensen die zich eenzaam voelen. "Omdat er al zoveel haat is in de wereld. We moeten aan elkaar laten zien dat iedereen gewoon mens is."

Daar is Rady het volledig mee eens: "Wit of donker, we zijn gewoon mens en moeten naast elkaar staan." Annabel vertelt dat ze bij een video van Rady zelfs moest huilen: "Wat een kleine verandering in je uiterlijk kan doen qua gevoel en hoe je naar jezelf kijkt, met zoiets simpels, dat raakte me."

Beide nominaties benadrukken de kracht van kleine gebaren die een groot verschil maken in het leven van anderen. Vanavond worden de prijzen uitgereikt. Rady benadrukt dat winnen voor hem niet het belangrijkste is. "Ik wil dat het iemand goed doet. Blijf gewoon doorgaan, elkaar helpen en blij maken."

Download de NPO Radio 1-app

Met onze app mis je niks. Of het nou gaat om nieuws uit binnen- en buitenland, sport, tech of cultuur; met de NPO Radio 1-app ben je altijd op de hoogte. Download 'm hier voor iOS en hier voor Android.

Ster advertentie
Ster advertentie