Binnenland
Roeiers mannenacht veroveren brons
- Nieuws
- Roeiers mannenacht veroveren brons
[NOS] De mannenacht heeft brons veroverd op de Olympische Spelen. Groot-Brittannië pakte het goud, zilver was er voor Duitsland.
Groot-Brittannië en Duitsland kenden een snelle start en namen een voorsprong op de rest van het veld. Nederland bleef aanvankelijk achter maar schoof steeds verder naar voren.
Halverwege de race kreeg Nederland de medailleplaatsen steeds meer in het vizier. De Nederlanders kwamen nog dicht bij het zilver, maar Duitsland bleef de boot met Dirk Uittenbogaard, Boaz Meylink, Kaj Hendriks, Boudewijn Roell, Olivier Siegelaar, Tone Wieten, Mechiel Versluis, Robert Lücken, Peter Wiersum net voor.
Het is al de derde roeimedaille voor Nederland. Eerder won de lichte dubbeltwee goud en pakte de vrouwendubbelvier zilver.
Ster advertentie
Ster advertentie
Gerelateerd
De Nieuws BVBNNVARA
Wordt sporten voor studenten straks onbetaalbaar?NOS Radio 1 JournaalNOS
Tentcircus wordt een zeldzaamheid, maar ‘kan nog steeds verbinden’NOS Radio 1 JournaalNOS
Nieuwe strandvlaggen moeten verwarring voorkomen en gevaar duidelijker makenSpraakmakersKRO-NCRV
Waarom gaat over een stilstaande roltrap lopen zo moeizaam?