Bureau Buitenland - Hoe moet Duitsland samen verder in een politiek verscheurd land?
- Gids
- Bureau Buitenland - Hoe moet Duitsland samen verder in een politiek verscheurd land?
Gepresenteerd door: Sophie Derkzen
In Bureau Buitenland hoor je internationaal nieuws, reportages en geopolitiek. Met achtergronden en opmerkelijke verhalen, van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur.
Gewapende groep benoemt gouverneur in Oost-Congo
In de Oost-Congolese stad Goma presenteerden de gewelddadige rebellen van M23 zich gisteren officieel als de nieuwe machthebbers. In een voetbalstadion maakten duizenden Congolezen kennis met een nieuwe guerrilla-gouverneur. De boodschap: alles wordt beter, en de opmars door Congo gaat door. Journalist Elien Spillebeen keerde vorige week terug uit Oost-Congo.
Duitsland Wunderland: hoe ga je samen verder in een politiek verscheurd land?
Duitsland is in rep en roer nadat leider van de christendemocraten Friedrich Merz een voorstel in het parlement liet steunen door de Alternative für Deutschland. Duizenden gingen de straat op, uit overtuiging dat samenwerking met een rechts-radicale partij nooit moet kunnen. Toch stemt naar verwachting een vijfde van de Duitsers straks op de AfD. Hoe kunnen de Duitsers nog met elkaar verder, na de verkiezingen? Dat vraagt journalist en regisseur Britta Hosman zich af in haar nieuwe documentaire voor Tegenlicht, waarvan we vandaag een voorproefje krijgen.
Meer uitzendingen
Bureau Buitenland - Duterte opgepakt voor misdaden tegen de menselijkheid
Gisteren13:30 - 14:00
Bureau Buitenland - Geweld bedreigt Syrische transitie
ma 10 maart13:30 - 14:00
Bureau Buitenland - Arrestaties in Roemenië vanwege geplande staatsgreep
vr 7 maart13:30 - 14:00
Bureau Buitenland - Yankee go home! De Canadezen staan klaar om te vechten
do 6 maart13:30 - 14:00