Fragment

Censuur in de VS, ontslagen in Nederland: is de wetenschap in gevaar?

foto: Karen Ducey / The Seattle Timesfoto: Karen Ducey / The Seattle Times
  1. Fragmentenchevron right
  2. Censuur in de VS, ontslagen in Nederland: is de wetenschap in gevaar?

De laatste tijd horen we alarmerende geluiden uit de wereld van de wetenschap. In de VS legt de administratie Trump allerlei onderzoeken stil en verbiedt het personeel om met de buitenwereld in contact te staan. Maar ook hier in Nederland zijn de eerste gevolgen van de bezuinigingen al merkbaar met massa-ontslagen bij de UTwente, UC Middelburg en de Open Universiteit.

Nooit eerder heeft de wetenschap wereldwijd zo erg onder druk gestaan. Hoe is het zover gekomen? En wat betekent dit voor de toekomst van wetenschap in Nederland?

In Deze Nacht van NTR Wetenschap spreken we erover met Marileen Dogterom, president van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschap (KNAW) én hoogleraar bionanoscience aan de TU Delft.