DDoS-aanval: te makkelijk om niet te doen
- Fragmenten
- DDoS-aanval: te makkelijk om niet te doen
De afgelopen weken hebben DDoS-aanvallen volop de aandacht getrokken in Nederland. Verschillende onderwijsinstellingen en ziekenhuizen werden het doelwit van deze cyberaanvallen. Vooral het computernetwerk van SURF, dat veel door onderwijs- en onderzoeksinstellingen wordt gebruikt, had te kampen met de gevolgen van de aanvallen door cybercriminelen.
Hoewel de impact van de DDoS-aanvallen vooralsnog beperkt blijft, veroorzaakten ze wel aanzienlijke verstoringen in het internetverkeer. Bij een DDoS-aanval wordt een grote hoeveelheid dataverkeer naar een computer of netwerk gestuurd, met als doel websites, servers of netwerken plat te leggen.
Sinds afgelopen vrijdag zijn de aanvallen stopgezet, maar de zorgen over toekomstige incidenten blijven. Volgens experts zijn DDoS-aanvallen namelijk relatief eenvoudig uit te voeren. Cybersecuritystrateeg Eward Driehuis licht toe hoe gemakkelijk het is om een dergelijke aanval op te zetten.