Fragment

Spruijt en Opperman over verzingeving: “Zelfbedacht woord met heel veel betekenis”

foto: Eigen beeldfoto: Eigen beeld
  1. Fragmentenchevron right
  2. Spruijt en Opperman over verzingeving: “Zelfbedacht woord met heel veel betekenis”

Iedereen is op zoek naar zin in het leven, maar kan je daarin ook doorslaan? Het cabaretduo bestaande uit Carlie Spruijt en Eva Opperman laat in zijn theatervoorstellingen op humoristische wijze zien hoe wij als mensen soms nét iets te ver gaan in onze zoektocht naar betekenis. Met veel gevoel voor ironie introduceren ze hiervoor zelfs een nieuwe term: verzingeving.

Ouder worden brengt gebreken met zich mee, maar ook veel momenten van reflectie. Soms, zo vinden Carlie en Eva, slaan we daarin een beetje door. Volgens hen mag het allemaal wel wat luchtiger: "Wij worden niet door onze kringen benaderd voor politieke onderwerpen ofzo," grappen ze, "Op kringverjaardagen krijgen we eerder van een oom te horen dat hij nog een leuke grap heeft voor onze show."

Quote

Soms moet je iets verprutsen om te weten hoe het is om te winnen

Over politiek laat het tweetal zich liever niet uit, maar als het om fouten maken gaat dan zijn ze bloedserieus: "We leven niet meer in een maatschappij waarin je gewoon ingehaald mag worden. Maar je moet toch gewoon kunnen zeggen: 'Hé, ik heb het verprutst'?"

In De Nacht van KRO-NCRV delen Eva Opperman en Carlie Spruijt hun verhaal over zingeving en over het theaterpodium:

Video niet beschikbaar